Úvod » INFORMACE pro rodiče » Co je hra "basketbal" ?

něco málo o střelbě

publikováno 07.05.2015

Střelba

Úvodní slovo Levella Sanderse:

Střelba je v basketbale opravdu důležitou dovedností. Pokud jsi dobrým střelcem, usnadníš si hru jak sobě, tak svému týmu. Dobří střelci vytváří prostor pro své spoluhráče! Otázkou je, jak se stát dobrým střelcem a odpověd zní “TVRDOU PRACÍ”.  Důležitý je rozvoj techniky střelby, přestože existují tací hráči, kteří nemají dobrou techniku, a přesto dobrými střelci jsou. Jednou z nejlepších pomůcek je trénovat střelbu v zápasové rychlosti. Ať trénuješ sám, se spoluhráčem nebo s týmem, střílej jako v zápase. To znamená, že budeš v zápase střílet stejně jako na tréninku. To je velmi důležité. Nestřílej z jednoho místa, po střele naběhni na jiné místo, střílej z driblinku, po vyběhnutí ze clony. Trénuj všechny způsoby střelby, které používáš v zápase.

Můžeš trénovat střelbu 8 hodin denně, když budeš mít špatnou techniku střelby, tak vše čeho dosáhneš je, že budeš výborný ve špatném způsobu střelby. Vrať se k základům, to je způsob jak zvednout svoji úroveň. - Michael Jordan (legendární hráč NBA)